U19 Futsal

2020/2021

W sezonie 2020/2021 nasza drużyna U19 uczestniczyła w turniejach eliminacyjnych, które odbyły się w Białymstoku i Górznie. Rozgrywki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski potraktowaliśmy tym razem głównie pod kątem selekcji do drużyny seniorów, bowiem zmiany w grupach wiekowych mocno pokrzyżowały nasze plany. Zakładaliśmy walkę o medale w U20, ale ta kategoria została przez PZPN zlikwidowana. Na bazie zawodników z zaprzyjaźnionych klubów trawiastych udało nam się szczęśliwie zebrać kadrę U19. Dwóch graczy z niej jest już częścią naszego zespołu seniorów występujących w 1 Polskiej Lidze Futsalu.

W grupie eliminacyjnej MMP rywalizowaliśmy z następującymi drużynami: BonitoHelios Białystok, Constract Lubawa, MOKS Białystok i Zdrowie Garwolin. Graczom, którzy reprezentowali nasze barwy nie można z pewnością odmówić woli walki i chęci gry do przodu. W ataku, w większości meczów wyglądaliśmy bardzo przyzwoicie. Potrafiliśmy momentami spychać rywali do defensywy. Nieźle operowaliśmy w pressingu, stwarzając sobie z tego sytuacje bramkowe. Szwankowała skuteczność, brakowało spokojnego rozegrania kontr, co niestety kilka razy się zemściło. W defensywie popełnialiśmy zdecydowanie zbyt wiele błędów, często bardzo prostych. W końcowej tabeli zajęliśmy niestety ostatnie miejsce i odpadliśmy z dalszych gier.

Kadra U19: Bramkarz: Dawid Tur

Pole: Dawid Gimier, Mateusz Gołębiowski, Mateusz Kardasz, Maciej Kosiński, Cezary Łuczak, Jakub Mikołajczyk, Tomasz Milkamanowicz, Marcel Murzyn, Igor Stefanowski, Mateusz Szuchnicki, Szymon Szymański

Trener: Tomasz Koniczek

Kierownik: Piotr Tarasewicz