U17 Futsal

2021/2022

W sezonie 2021/22 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu nasza drużyna U17 dotarła do II fazy eliminacji. Awans do tego etapu rozgrywek, wspólnie z MOKS Słoneczny Stok Białystok, „wywalczyliśmy” bez gry. Było to skutkiem odwołania turnieju I fazy, który miał się pierwotnie odbyć w Białymstoku. Wycofały się wówczas dwie ekipy, a KS Constract Lubawa przeniesiono do innej grupy.

Wspomniana II faza eliminacji odbyła 6 stycznia 2022 r. w Górznie. Gospodarzem zawodów był zespół RKS Bór Regut. Stawkę drużyn, które obok nas rywalizowały o trzy premiowane awansem miejsca, uzupełniały MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz Wilga Garwolin.

W trzech meczach zdobyliśmy jeden punkt, ale nie można zapomnieć o fakcie, że do gry wystawiliśmy chłopców o rok młodszych od zawodników pozostałych ekip. Na wyjazd do Górzna pojechaliśmy przede wszystkim zbierać doświadczenie. Była to również świetna okazja do oswojenia młodych graczy z futsalem i przygotowania ich pod kątem przyszłorocznych eliminacje w tej kategorii wiekowej.

Tomasz Koniczek Trener Futbalo U17: Duże znaczenie na wynik uzyskany w tym turnieju miało to, że zabraliśmy na niego chłopców z rocznika 2006. Przyszło im się zatem mierzyć na boisku ze starszymi kolegami z innych zespołów. Zresztą podobny manewr zastosowaliśmy także z naszym zespołem U13. Uważam, że w każdym meczu nawiązywaliśmy równą walkę z każdym rywalem. Niestety w większości bramki traciliśmy po błędach, których można było uniknąć np. złe ustawienie w obronie podczas stałych fragmentów gry. Chociaż nie udało się wywalczyć awansu to chciałbym bardzo serdecznie podziękować zawodnikom oraz trenerowi Dariuszowi Gołdowskiemu, za możliwość połączenia sił i wystąpienia w tym turnieju. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Akademia Piłkarska „TALENT” Białystok. Mam nadzieje, że za rok uda nam się skutecznie zrealizować cel jakim jest udział w finałach.

Kadra zawodników Futbalo U17 na turnieju w Górznie

Jan Chomko, Jakub Gołdowski, Jakub Gulc, Marcel Kintop, Maciej Klimczuk, Kacper Laskowski, Adam Lenczewski, Maciej Sadowski, Michał Tymiński, Piotr Zdanowicz, Kamil Żur

Bór Regut vs. Wilga Garwolin 2:1

MOKS Słoneczny Stok Białystok vs. Futbalo Białystok 1:1

Gol: Michał Tyminski

Futbalo Białystok vs. Bór Regut 2:5

Gole: Kamil Żur x2

Wilga Garwolin vs. MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:5

MOKS Słoneczny Stok Białystok vs. Bór Regut 3:0

Wilga Garwolin vs. Futbalo Białystok 4:2

Gole: Maciej Klimczuk x2

Tabela końcowa

  1. MOKS Białystok 3 7 9-2
  2. Bór Regut 3 6 7-6
  3. Wilga Garwolin 3 3 6-9
  4. Futbalo Białystok 3 1 5-10

Awans: MOKS Słoneczny Stok Białystok, Bór Regut i Wilga Garwolin

Dziękujemy firmie PREMIUM KITCHEN, która wyposażyła naszych graczy U17 w pełne komplety odzieży sportowej‼