U13 Futsal

2021/2022

Pierwsze koty za płoty! W sezonie 2021/22 drużyna pod szyldem Futbalo debiutowała w futsalowych eliminacjach MMP U13.

Zawody rozegrane zostały w Elblągu, a ich gospodarzem była tamtejsza Akademia ZKS Olimpia. Skład turniejowej czwórki uzupełniły: Akademia Sportu Stomil Olsztyn i KS Constract Lubawa. Z trzech rozegranych meczów wygraliśmy jeden, ale warto przypomnieć, że do gry wystawiliśmy chłopców o rok młodszych od zawodników pozostałych ekip. Do Elbląg pojechaliśmy bez presji wyniku, ale z chęcią oswojenia młodzieży z futsalem i przygotowania ich na przyszłoroczne eliminacje w tej kategorii wiekowej.

Jakub Budźko Trener Futbalo U13: Na turniej jechaliśmy z myślą o miłej przygodzie i zdobyciu nowych szlifów. Zabraliśmy na turniej eliminacyjny chłopców z młodszego rocznika 2010. Zrobiliśmy to aby za rok mogli znów pojechać na ten sam turniej z większym doświadczeniem. Myślę, że zrealizowaliśmy nasze założenia, a zawodnicy skorzystali z okazji i rozegrali niezłe zawody. Oczywiście drużyny Stomilu i Constractu były poza naszym zasięgiem, jednak młodzież nie rezygnowała i udało się nam strzelać bramki. Z meczu na mecz prezentowaliśmy się coraz lepiej i takim sposobem udało się wygrać ostatnie spotkanie z Olimpią, co pozwoliło w końcowej tabeli na zajęcie trzeciego miejsca. Dało na to dużo radości. Chłopcy są bardzo zadowoleni, już nie mogą doczekać się kolejnej futsalowej przygody. Cieszę się i mam nadzieję, że dalej będziemy działać w ten sposób promując futsal i dając lokalnej młodzieży dodatkową szansy na przeżycie czegoś nowego. Dziękuję bardzo klubom KS Wasilków, Akademia Piłkarska „Leśna” oraz Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego za współpracę. Liczymy, że w następnych latach dołączą kolejne kluby co pozwoli nam na rozwój i lepsze przygotowanie do turniejów młodzieżowych. Liczymy, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku i z czasem na takie turnieje będą jeździć już gracze z naszej akademii. Chcemy młodym piłkarzom dać możliwość wyboru innej drogi, bo nie każdy ma warunki do gry na dużym boisku, a może odnaleźć się w tej odmianie piłki kopanej.

Słowa wdzięczności kierujemy do PREMIUM KITCHEN. Dzięki tej firmie wszyscy nasi gracze U13 otrzymali pełne komplety sportowego wyposażenia!

Skład:

Krystian Grzechnik
Patryk Jurkowski
Filip Kalinowski
Szymon Kierdelewicz
Arkadiusz Kotowski
Filip Kotowski
Jakub Krysiuk
Jakub Ładyński
Kacper Malinowski
Michał Marciszewski
Maciej Owczaruk
Kornel Sobczak
Kacper Zarzecki
Karol Zinówko

I trener – Jakub Budźko

II trener – Maciej Stachelek

 

Wyniki:

Futbalo vs. KS Constract Lubawa 1:11
Gol: Arek Kotowski

Futbalo vs. AS Stomil Olsztyn 1:16
Gol: Arek Kotowski

Futbalo vs. ZKS Olimpia Elbląg 4:1
Gole: Patryk Jurkowski 2, Arek Kotowski, Filip Kotowski

Awans do II rundy eliminacji: KS Constract Lubawa i AS Stomil Olsztyn