Akademia

Fundamentem Futbalo ma stać się szkolenie młodzieży oraz bazowanie na wychowankach związanych z miastem i regionem. Długofalowy plan szkoleniowy zakłada płynne łączenie futsalu i piłki nożnej, poniekąd zależnie od pory roku. Jesteśmy przekonani, bazując przy tym na wielu przykładach z piłkarskiego świata, że takie połączenie przyniesie ogromne korzyści.
Nasi wychowankowie będą dokonywać wyboru specjalizacji dopiero na pewnym etapie swojego rozwoju sportowego.

Akademia wzorowana jest na sprawdzonych modelach hiszpańskich, portugalskich, brazylijskich, a także na polskim klubie REKORD Bielsko-Biała, czyli jednej z najlepszych ekip ostatnich lat w polskim futsalu, uczestniku Ligi Mistrzów, a także wielokrotnym Młodzieżowym Mistrzu Polski.

Zakładamy, autorski model gry dla wszystkich grup młodzieżowych. W kadrze szkoleniowej znajdują się trenerzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi, będący czynnymi zawodnikami drużyn trawiastych i futsalowych. Indywidualizację treningu chcemy osiągnąć poprzez maksymalnie 10 osobowe grupy treningowe pracujące pod opieką jednego trenera. Opierać będziemy się na innowacyjnych metodach ogólnego rozwoju motorycznego, kształtowania wzorców ruchowych i nawyków prozdrowotnych (społecznych, żywieniowych). Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na rozwój naszych podopiecznych, minimalizując presję na wynik sportowy, który w młodym wieku niesie za sobą wiele rozczarowań oraz prowadzi do zniechęcenia.